Фастівська вечірня загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів
Тренінг
на
тему:
«Крок
до самовизначення»
Класний
керівник:
Биковець В.С.
11 –
А клас
січень 16 р
Мета: формувати в
учнів свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, розвивати мислення;
виховувати свідоме ставлення до навчання, розуміння його необхідності в житті,
почуття обов’язку перед батьками, викладачами та державою; виховувати в учнів
впевненість, культуру спілкування, повагу до думки співбесідника
Обладнання: стікери
різного кольору, фломастери, плакат «Типи професій», мультимедійний комплекс,
роздатковий матеріал (картки, анкети)
Епіграф: «Всі наші біди, від нестачі потрібної
інформації» І. Вагін
Хід заняття
Вступна частина. Слово вчителя СЛАЙД №1, 2
Учитель. Шановні
учні, гості! Сьогодні ми проводимо тренінг з професійної орієнтації на тему
«Крок до самовизначення». (повідомлення
мети заходу).
Життя
постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо
найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд,
предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору у кожного з
нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і
кривду. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю
серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити?
Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так
чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?
Одним
із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що Вас
цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
Попереду
залишився всього один навчальний рік. А багато хто з вас все ще не знають
відповіді на питання: ким бути? Як відбутися в цьому житті? Як прийняти,
нарешті, остаточне рішення по одному з найважливіших питань життя? Чому ж вас
так хвилює ця проблема вибору? Інтерв’ю
в учасників тренінгу
«Беріг очікувань» Що
ви очікуєте від сьогоднішнього тренінгу? Роздати стікери, фломастери
Вправа «Снігова куля»
На
першу літеру свого імені назвати будь-яку професію. Наприклад: Ірина – інженер;
кожен наступний учень перед тим як назвати своє ім’я та професію до нього, називає
ім’я та професію попереднього учня чи учнів. Найскладніше буде останньому
учаснику, оскільки, йому доведеться повторити імена та професії всіх попередніх
учасників.
Питання:
Скажіть, будь-ласка, звертаючись до теми нашого заняття, як можна пояснити
вислів: «Не важливо де ти стоїш, важливо куди ти йдеш?» СЛАЙД №3
Слово вчителя Пройде зовсім небагато часу, і вам доведеться вибирати
свій шлях у житті. І шлях цей почнеться з перехрестя, від якого розходяться не
3, як в казці, а 50 тис. доріг - саме стільки зараз існує професій. І дуже
важливо не помилитися у виборі шляху. Тому що це може призвести до небажаних
наслідків. До Вашої уваги деякі дані статистики. Статистика також каже, що лише
30% абітурієнтів самостійно обирають професію
Багато
зла може привести прагнення батьків за всяку ціну «пробитися» до певної школи,
до певної спеціальності, якщо дитина не виявляє до цього ані хисту, ані
бажання. Багато людей й досі дуже обмежено уявляють собі коло професій, які
можна здобути в різноманітних навчальних закладах. Якби суспільство виходило з
таких уявлень, то ми б мали повно продавців, кухарів, перукарів, шоферів,
юристів, співаків та акторів, а для решти професій, а їх переважна більшість,
людей би не вистачило.
СЛАЙД
№4 Обговорення На Вашу думку чому у нас
такі статистичні дані?
Продовжити речення
Профорієнтація це… СЛАЙД № 5 Після того як команди висловлять свою точку зору,
вчитель ознайомлює з визначенням цього слова
Слово вчителя Одним
із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе
цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності, від цього вибору залежить дуже багато: і
матеріальний достаток, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті. Недарма
кажуть, що, обираючи професію, людина вибирає свою долю.
Робота в групах Професій існує велика кількість, давайте
пригадаємо деякі з них. На стікерах
написати професію 1 сучасну 1 затребувану 1 престижну приклеїти до плакату
А
чи все з вище названого є професією? Є дуже подібні за значенням слова, проте
вони мають відмінності
Робота в групах. Слід
розрізняти близькі за значенням і вживанням слова «професія», «спеціальність»,
«посада». СЛАЙД №6 Дати визначення
поняттям: професія, спеціальність, посада Учні представляють свої відповіді,
потім вчитель ознайомлює їх з цими поняттями виправляючи помилки
Групам
роздати картки з написаними професіями, спеціальностями і посадами;
різнокольорові стікери, фломастери. На стікерах червоного кольору написати професії,
жовтого спеціальності, зеленого посади Наклеїти на дошку у відповідну колонку
Питання СЛАЙД № 7 Чи
погоджуєтесь Ви з таким твердженням «Праця – найкращий шлях до того, щоб любити
життя?»
Учитель.
Так! Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Не менш важлива
обставина - людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю
вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь людині і всьому
суспільству. Звичайно, свої таланти і нахили можна успішно виявити, застосувати
в багатьох професіях, а не тільки в одній, як часом помилково уявляють батьки
та діти. Щоб дійти правильного рішення, треба бути добре поінформованими. І
хоча в цьому плані школи, підприємства, державні та громадські організації
проводять значну роботу, необхідно самим виявити ініціативу і шукати належну
інформацію.
Робота в групах
1
СЛАЙД № 8 Що нам заважає досягти успіху ? Обговорення в групах та представлення
інформації
2
СЛАЙД № 9 Алгоритм вибору професії? Написати алгоритм вибору професії та
представити його Обговорення
Роздати
анкети ознайомити з сайтом проходження тестів по профорієнтації СЛАЙД 10, 11
Притча "Тачка"
Існує
давня повчальна притча про тачку. Тачка – просте знаряддя для транспортування
вантажів. Складається із вантажного кузова, одного або декількох коліс і
рукоятки. Троє чоловіків, напружуючись щосили, везуть важкі тачки з каменями.
Перехожий ставить кожному з них те саме запитання: Що ти робиш? Перший
відповів: «Везу цю кляту тачку!» Другий відповів: «Заробляю собі на хліб!»
Третій же мовив: «Будую місто!»Чому в кожного, хто віз тачку були різні
відповіді, адже вони виконували одну й ту ж роботу?
В
чому ж суть притчі ? Обговорення
(Тому
що для одного важливо – заробляти гроші, для іншого робота стає каторгою, а для
когось – це завдання реалізувати себе)
Слово вчителя
Одна відома людина сказала такі слова «Ми знаходимося тут, щоб зробити свій
вклад в цей світ. Інакше, навіщо ми тут?» Слайд № 12 показати фото запитати Хто
це? фото 2 СЛАЙД № 13
Зачитати вірш
про професії один з учасників СЛАЙД 14
Вправа «Відкритий мікрофон» продовжити речення
Сьогоднішній тренінг допоміг мені… та чи справдились Ваші очікування
Мені
хочеться нагадати всім вам - яку професію Ви б не обрали, який фах Ви б не
освоїли, фахівці і професіонали у своїй справі завжди потрібні, не залежно від
моди на професію чи затребуваність на ринку. Тому сміливо можете йти і до педагогічного,
і до юридичного ВНЗ, головне, щоб Ви відповідально ставилися до обраного шляху,
адже Ваш правильний вибір - запорука Вашого майбутнього добробуту і
впевненості.
Прощання СЛАЙД
15, 16 Дякую всім за увагу
Немає коментарів:
Дописати коментар